Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 558 769 211

O nemocnici

Novinky a média


Jak si poradit s možnými následky vánočního úklidu

18.12.2023

Předvánoční období patří s ohledem na intenzivní stresové zatížení k nejnáročnějším obdobím roku. Úklid spolu s péčí o domácnost může přetížit lidské tělo i tehdy, když je zvyklé na pravidelný pohyb. Mnoho pacientů navíc očekává od odborníků rychlou rehabilitaci, aby se mohli co nejrychleji vrátit do předvánočního shonu. V lepším případě svalové bolesti v oblasti pletence ramenního a následné bolesti hlavy nebo závratě, v horším bolestivá blokáda žeber – to mohou být následky vánočního úklidu, které před svátky plní čekárny rehabilitačních ambulancí.

Celý článek


Světový den páteře – chronická bolest zad podle odborníků trápí až 40% obyvatel České republiky. Věkový průměr pacientů ale stále snižuje. Na vině je stres i špatný pohybový stereotyp.

16.10.2023

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Česky Těšín každoročně ošetří řadu pacientů, kteří se potýkají s chronickými bolestmi páteře. Jedná se zejména o starší ročníky, kdy tyto problémy pacientům způsobilo dlouhodobé přetěžování, ale i ty, kteří celý život žili v nesprávném pohybovém stereotypu. Bohužel věkový průměr lidí, kteří zdejší odborníky navštíví, se stále snižuje.

Celý článek


Úspěšnou léčbu nehojících se ran a kožních defektů absolvovaly v Nemocnici AGEL Český Těšín stovky pacientů

9.8.2023

Proleženiny, bércové vředy, diabetické defekty i jiné nehojící se rány mohou lidé z Českého Těšína a okolí řešit u odbornice s úzkou specializací. V Nemocnici AGEL Český Těšín působí již 30 let Andrea Hrkalová, specialistka na nehojící se rány a kožní defekty, které trápí řadu pacientů a jsou způsobeny nefunkčností kůže. Specializovaná léčba těchto obtíží má přitom mimořádnou úspěšnost.

Celý článek


Českotěšínská lůžková rehabilitace oslaví dvacet let Dnem otevřených dveří

25.5.2023

Lůžkové rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín oslaví ve čtvrtek 1. června dvacet let od zahájení provozu. Na tento den připravila nemocnice pro širokou veřejnost Den otevřených dveří, který se uskuteční od 14.00 do 17.00 hodin na zahradě nemocnice, za nepříznivého počasí pak ve vestibul budovy A a přízemí budovy C zdravotnického zařízení.

Celý článek


Přibližně polovina pacientů rehabilitace se potýká s problémy pramenícími od nohou

24.5.2023

Přicházející léto je výbornou příležitostí zbavit se nevhodné obuvi a prospět tak svému zdraví. Zkušenosti odborníků rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín ukazují, že počet osob, u nichž je pravou příčinou bolestí zad a dalších potíží s pohybovým aparátem skrytý problém s chodidly a nohami, neustále přibývá. Odborníci proto doporučují využít teplého počasí pro bosou chůzi, která je zdravotně velmi prospěšná.

Celý článek


Malí školáci se učili první pomoc i hygienu rukou v Nemocnici AGEL Český Těšín

13.4.2023

Novou aktivitu zaměřenou na oblast zdravotní výchovy nabídla dnes malým školákům Nemocnice AGEL Český Těšín. Dvě desítky žáků 2. třídy Základní školy Ostravská z Českého Těšína si mohly osobně v nemocnici vyzkoušet základy první pomoci či správnou hygienu rukou, a to pod dohledem zkušených zdravotníků.

Celý článek


Do Nemocnice AGEL v Českém Těšíně přivanula velikonoční atmosféra

6.4.2023

Po dlouhé šedé zimě těší zrak pacientů a personálu Nemocnice AGEL Český Těšín veselé jarní tóny a pestré barvy kraslic. Nemocnice se jako každý rok ponořila do velikonoční atmosféry, aby co nejvíce zpříjemnila svátky jara lidem, kteří pro své onemocnění nemohou být doma se svou rodinou.

Celý článek


Českotěšínská nemocnice vstupuje do nové etapy s velkolepými plány

9.2.2023

S novým rokem vstoupila Nemocnice AGEL Český Těšín ve spolupráci s městem Český Těšín do další etapy vzájemné spolupráce. Na základě dlouhodobé spokojenosti se obě strany dohodly na prodloužení smlouvy o pronájmu na dalších 15 let s možností prodloužení o dalších pět let. Jedním z nejvýznamnějších projektů blízké budoucnosti bude vybudování nového pavilonu F s ambulantní rehabilitační péčí.

Celý článek


Novoroční předsevzetí zaměřená na pohyb často končí návštěvou zdravotníků

20.1.2023

K novému roku se neodmyslitelně vážou i velkolepá předsevzetí, často zaměřená na změnu životního stylu. V mnoha domácnostech tak po vánočním hodování a odpočinku u obrazovek přichází období diet nebo fyzické dřiny. Ti, kteří ale neodhadnou vhodnou míru, pak často končí v ambulancích zdravotníků a v důsledku způsobí na svém zdraví více škody než užitku.

Celý článek


Enormní zájem o prezidentské volby v Nemocnici AGEL Český Těšín

11.1.2023

Nemocnice AGEL Český Těšín zaznamenala enormní zájem ze strany hospitalizovaných pacientů o prezidentské volby. Hlas svému favoritovi má zájem odevzdat přímo z nemocničního lůžka téměř polovina z aktuálně 110 hospitalizovaných klientů, konkrétně 49 osob.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice AGEL Český Těšín dorazil Mikuláš, přinesl dárečky, ale také úsměvy na tváři

6.12.2022

V úterý 6. prosince přinesl Mikuláš se svou družinou nadílku pro desítky pacientů Nemocnice AGEL Český Těšín. Mikulášskou partu tvořili žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně, kteří pacientům rozdali drobné dárečky a připravili si doprovodný program.

Celý článek


Cvičný zásah hasičů v Nemocnici AGEL Český Těšín prověřil také evakuaci pacientů

21.10.2022

Hasičské houkačky byly slyšet v úterý 18. října v areálu Nemocnice AGEL Český Těšín. Nahlášen zde byl požár na oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením. Na první pohled dramatická akce byla ale předem domluveným cvičením, které prověřilo i evakuační systém v praxi.

Celý článek


Odborníci z AGELu předávali na prestižní konferenci EPUAP 2022 své zkušenosti s péči o proleženiny

21.10.2022

Tři nemocnice ze Skupiny AGEL se aktivně zúčastnily mezinárodní 22. výroční konference EPUAP (Evropský poradní panel pro problematiku dekubitů), která před nedávnem uskutečnila v Praze. Specialisté zde prezentovali své zkušenosti s péči o proleženiny. Hlavním tématem konference bylo “Inovace a doporučené postupy pro lepší výsledky u pacientů: Společná cesta ve světle nových výzev”.

Celý článek


Vedra jsou zátěží i pro naše chodidla. Na správnou obuv je třeba myslet i během léta

20.7.2022

Na první pohled by se mohlo zdát, že léto našim nohám prospívá, ale opak je pravdou. „Pokud tedy nechodíme na boso,” říká MUDr. Barbora Zbránková, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín s tím, že na větší zátěž pro nohy působí v létě hned několik faktorů.

Celý článek


Zmodernizovaný rentgen se v Nemocnici AGEL Český Těšín osvědčil

7.7.2022

Modernizace rentgenu se v Nemocnici AGEL Český Těšín osvědčila. Ročně na něm zdravotníci provedou přes 13 tisíc výkonů.

Celý článek


Den zdraví a prevence v Nemocnici AGEL Český Těšín měl velký úspěch

3.6.2022

Mimořádný zájem měla veřejnost v letošním roce o Den zdraví a prevence, který připravila Nemocnice AGEL Český Těšín na první červnový čtvrtek. Lidé přišli nejen zkonzultovat svůj zdravotní stav, ale také zavzpomínat na své působení v nemocnici, jež slaví letos 85 let od svého založení. Program si užily také stovky místních dětí ze základní škol, pro než studenti AGEL Střední zdravotnické školy zorganizovali prezentaci i praktické ukázky první pomoci.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín, která letos slaví 85 let, zve na Den zdraví a prevence. Program je zaměřen na všechny generace

31.5.2022

Nemocnice AGEL Český Těšín zve širokou veřejnost na Den zdraví a prevence, který se uskuteční ve čtvrtek 2. června od 14.00 do 17.00 hodin. Zdravím nabité odpoledne nabídne také kulturní program připravený k 85. výročí založení nemocnice. V její zahradě bude k vidění například výstava historických fotografii a zdravotnických exponátů Muzea Těšínska.

Celý článek


Neublížit pacientovi ani sobě. Odborníci z Nemocnice AGEL Český Těšín poradili hasičům, jak manipulovat s nemohoucími či extrémně obézními

24.5.2022

Na začátku spolupráce velitel stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Českém Těšíně oslovil vedení Nemocnice AGEL Český Těšín s tím, že jsou hasiči často voláni k nemohoucím lidem a chtěli by získat informace od odborníků, jak správně s nimi manipulovat a transportovat zraněné do bezpečí. Školením prošlo 30 příslušníků HZS MSK.

Celý článek


Pacienti Nemocnice AGEL Český Těšín o Velikonoce nepřišli

20.4.2022

Jedno malé ohlédnutí za Velikonocemi, které si užili také pacienti v Nemocnici AGEL Český Těšín, které s pomlázkou navštívili studenti z místní AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy.

Celý článek


S tabletem za pacientem? V Nemocnici AGEL Český Těšín využívají elektronickou dokumentaci

20.4.2022

Nemocnice AGEL Český Těšín začala naplno využívat výhody elektronické dokumentace prostřednictvím mobilního IKISu - Integrovaného Klinického Informačního Systému. Tablety mají zdravotníci v rukách nejen u příjmu pacientů.

Celý článek


Velikonoční atmosféra vládne napříč Nemocnicí AGEL v Českém Těšíně

6.4.2022

Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Český Těšín už tento týden. Zaměstnanci ve spolupráci s humanitární organizací ADROU zpříjemnili středeční dopoledne 6. dubna pacientům a klientům Sociální služby.

Celý článek


Jak zvládat náročnou manipulaci s imobilními pacienty, poradili sociálním pracovníkům fyzioterapeuté z Nemocnice AGEL Český Těšín

30.3.2022

Specialisté na rehabilitaci z Nemocnice AGEL Český Těšín připravili seminář pro pracovníky v sociálních službách, kteří pomáhají ve Českém Těšíně imobilním občanům. Zdravotníci jim předali cenné rady, jak zvládat náročnou práci a zároveň šetřit své zdraví.

Celý článek


Jak je na tom vaše kondice? Nemocnice AGEL Český Těšín zve na Den obezity

28.2.2022

U příležitosti Světového dny obezity, který připadá na 4. března, připravila Nemocnice AGEL Český Těšín preventivní akci Den obezity. Konat se bude ve čtvrtek 3. března nutriční terapeutka z nemocnice zájemce seznámí s jejich zdravotním stavem, související právě s tělesnou hmotností.

Celý článek


Světový den luštěnin připomene hlavní výhody čočky, hrachu i fazolí nejen v jídelníčku. Chybět by v něm luštěniny neměly minimálně dvakrát týdně, radí odbornice z Nemocnice AGEL Česká Těšín

8.2.2022

10. února si již tradičně připomínáme Světový den luštěnin - svátek, který je věnován fazolím, čočce, hrachu i jejich příbuzným. Výhod luštěnin je přitom celá řada a týkají se dokonce nejen lidského těla a zdraví, ale také naší krajiny nebo domácí spíže. Podle zdravotníků by proto luštěniny měly být zařazeny do jídelníčku alespoň dvakrát týdně, u vegetariánů a veganů dokonce každý den.

Celý článek


Sanitáři si vždy práci najdou, proto Nemocnice AGEL Český Těšín pořádá kvalifikační kurz Sanitář

7.1.2022

Nemocnice AGEL Český Těšín pořádá již celkově čtvrtý akreditovaný kurz Sanitáře. Důvodem je stále rostoucí a dlouhotrvající zájem o rekvalifikaci v oblasti zdravotnictví. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje také fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky. V nadcházejícím kurzu zbývají poslední volná místa.

Celý článek


Svátky nemusí být ve znamení bolavých zad z úklidu. Přetíženému tělu pomůže rehabilitace – změna ale není na počkání

15.12.2021

Bolesti šíje a zad, přetížená bedra nebo i úrazy během předvánočního úklidu. To jsou každoročně potíže, které k lékaři přivádějí před Vánoci především ženy. V honbě za adventní pohodou, zatížených dalšími starostmi řada z nich vnímá toto období jako nejvíce stresující v roce.

Celý článek


Nedostatek vitamínu D trápí většinu populace. Prevence nedostatku vitamínu D zejména u starších lidí může udržet svalovou výkonnost a podpořit imunitu, radí lékařka Nemocnice AGEL Český Těšín

29.10.2021

S podzimním počasím přichází i méně slunečné dny. Málo slunečního svitu a nevhodná strava jsou důvody, proč většina populace trpí nedostatkem vitamínu D. Správným doplněním vitamínu D lze významně podpořit náš imunitní systém. Světový den vitamínu D si každoročně připomínáme 2. listopadu.

Celý článek


Mezinárodní den Alzheimerovy choroby si připomínáme 21. září. Zhruba 10 % nemocných je mladších 65 let

20.9.2021

Pacienti i lékaři Nemocnice AGEL Český Těšín si každoročně připomínají Mezinárodní den Alzheimerovy choroby, ten připadá na 21. září. Alzheimerova choroba neboli demence je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce.

Celý článek


Dramatická záchrana života. Zdravotníci z Nemocnice AGEL Český Těšín skákali přes plot, aby chodkyni poskytli první pomoc

17.9.2021

Souhra všímavých pacientů v nemocnici v Českém Těšíně s pohotovými zdravotníky vedla k rychlé a profesionální první pomoci u chodkyně, která se po pádu na zem, mimo areál nemocnice, vážně poranila na hlavě.

Celý článek


Odbornice na výživu z Nemocnice AGEL Český Těšín prozrazuje: Čokoláda může být i prospěšná

10.9.2021

Milovníci čokolády mají každoročně 13. září důvod k oslavě – právě tento den totiž připadá na Mezinárodní den čokolády, jejíž historie sahá až do 18. století. Sladkou pochoutku má většina lidí spojenou s nezdravým životním stylem, nemusí to být ale zdaleka pravda. Kvalitní čokoláda v přiměřeném množství totiž nejen že nevede k nadváze, ale dokonce má naopak plejádu pozitivních účinků na celý organismus.

Celý článek


Chodím správně? Jak si správně umýt ruce? Jak má vypadat zdravý jídelníček? Nemocnice AGEL Český Těšín zve na Den zdraví a prevence

7.9.2021

Po dlouhé době, kdy byly v důsledku koronavirové pandemie omezené všechny akce, se opět brány Nemocnice Agel Český Těšín otevřou ve čtvrtek 9. září od 14:00 hodin pro návštěvníky v rámci Dne zdraví a prevence. Zájemci mohou během jednoho odpoledne zjistit mnoho informací o svém těle a jeho kondici. Akce bude slavnostně zahájena za účasti představitelů města v nemocniční zahradě, ve které bude mít bohatý program své místo. Vystoupení zde také mužský komorní sboru Choir.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Český Těšín uslyšíte nejen češtinu či polštinu, mluví se tu i „po našimu“

13.7.2021

Víte, co znamená slovo cetle, loska, kryngosup či L štyry? Pokud ne, tak vyzkoušejte práci v Nemocnici AGEL Český Těšín. Jak říká MUDr. Barbora Zbránková, předsedkyně představenstva této nemocnice v městě na hranici s Polskem, zde si tyto pojmy zcela jistě rychle osvojí každý.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín má nově bezpečnější i přesnější rentgenové pracoviště

3.6.2021

Méně ionizujícího záření i přesnější a snáze čitelnější snímky - takové jsou hlavní výhody modernizace rentgenového pracoviště, která v letošním roce proběhla v Nemocnici AGEL Český Těšín. Investice do modernizace vyšla nemocnici na 750 tisíc korun a přinese výhody jak zdravotníkům, tak i přibližně 16 tisícům pacientů ročně. Právě tolik již totiž rentgenové vyšetření v českotěšínské nemocnici každý rok absolvuje.

Celý článek


Úspěšný audit opět potvrdil kvalitu i bezpečnost Nemocnice AGEL Český Těšín

25.5.2021

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila v uplynulých týdnech Nemocnice AGEL Český Těšín, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici v průběhu měsíce března prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a pošesté v řadě získání akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2024.

Celý článek


Nový postcovidový program se zaměřením na zlepšení kondice a zvětšení kapacity plic nabízí Nemocnice AGEL Český Těšín

29.4.2021

Stále více lidí vyhledává pomoc lékařů po prodělaném covidu-19. Těžko se dostávají do své původní kondice a potíže s dýcháním přetrvávají. V českotěšínské nemocnici jim nově pomáhá oddělení rehabilitace, kde nabízejí pacientům programy šité na míru. Rekonvalescence může trvat i řadu měsíců.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín rozdává radost pacientům na oddělení odborné ošetřovatelské péče v podobě Balíčků pohody

16.4.2021

NADACE AGEL spustila projekt zaměřený na pacienty a klienty oddělení následné péče či sociálních lůžek. Balíčky pohody dorazily i do Nemocnice AGEL Český Těšín, kde už obdarovali první seniory. Balíček obsahuje různé drobnosti, které jsou nejen k potěšení, ale i užitku.

Celý článek


Navzdory koronaviru připravila Nemocnice AGEL Český Těšín svým pacientům tradiční Velikonoce

1.4.2021

Nemocnice AGEL Český Těšín nachystala pro své pacienty velikonoční atmosféru. Nemocnici zdobí jarní výzdoba a pacienty a klienty nemocnice potěšili také studenti AGEL Střední zdravotnické školy, kteří jsou v nemocnici na praxi, s pomlázkou a přáním.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín pomůže svým pacientům při sčítání lidu, svého pracovníka vyškolila na sčítacího komisaře

31.3.2021

V těchto dnech naplno odstartovalo v České republice sčítání lidu a aktivně se do něj zapojí také Nemocnice AGEL Český Těšín. Jeden zaměstnanec se stal sčítacím komisařem, aby pomohl splnit zákonem danou povinnost také hospitalizovaným spoluobčanům.

Celý článek


Práce z domova si vybírá svou daň, ohroženy mohou být i děti, varuje primářka rehabilitace Nemocnice AGEL Český Těšín

15.3.2021

Lékaři rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín zaznamenali v době pandemie nárůst pacientů, které trápí akutní i chronické potíže nejčeštěji v oblasti páteře. Ve většině případů se jedná o pacienty, kteří tráví poslední měsíce doma na home office.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín nenechala úředníky, strážníky ani pošťáky ve štychu. Rychle rozšířila kapacitu odběrového místa

11.3.2021

Enormní zájem o antigenní testování registruje Nemocnice AGEL Český Těšín, která proto navýšila kapacity odběrového místa. Díky tomu se daří testovat i skupiny zaměstnanců nezbytných pro chod samospráv a důležitých organizací.

Celý článek


Tento týden začal další akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář v Nemocnici AGEL Český Těšín

18.2.2021

Tento týden se díky enormnímu a dlouhotrvajícímu zájmu o kvalifikační kurz Sanitář otevřel další akreditovaný kurz Sanitáře v Nemocnici AGEL Český Těšín. Nemocnice úzce spolupracuje s AGEL Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Českém Těšíně. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky.

Celý článek


Odběrové místo Nemocnice AGEL Český Těšín nově odebírá vzorky ze slin

17.2.2021

Zdravotníci v covid odběrovém místě v Nemocnici AGEL Český Těšín začali dnes nově odebírat vzorky, určené pro PCR vyšetření k ověření přítomnosti koronaviru, ze slin. Lidé se tak mohou vyhnout nepříjemnému stěru z nosohltanu.

Celý článek


Odběrové místo Nemocnice AGEL Český Těšín vyšetřilo tento týden 55 pedagogů 

11.12.2020

Odběrové místo v Nemocnici AGEL Český Těšín se také aktivně podílí na antigenním testování pedagogických pracovníků. Tento týden jich vyšetřila již 55. Nemocnice vyšetřuje nejen místní pedagogy z blízkého okolí, ale přijíždějí se zde nechat otestovat také učitelé z Třinecka či Jablunkovska.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Český Těšín letos opět budou znít koledy: české i polské

7.12.2020

Předvánoční období, které by se mělo odehrávat ve znamení klidu, pohody a slavnostní atmosféry, je letos bohužel ovlivněno epidemií koronaviru. V Nemocnici AGEL Český Těšín se přesto pro své pacienty snaží „vykouzlit“ adventní atmosféru a chystají řadu akcí.

Celý článek


Odběrové místo Nemocnice AGEL Český Těšín nabízí nově antigenní testování

23.11.2020

Odběrové místo na testování onemocnění COVID-19 v areálu Nemocnice AGEL Český Těšín nově slouží od dnešního dne také k rychlému antigennímu testování samoplátců. Zájemci se zde mohou objednávat jednoduše prostřednictvím online systému, a to jak na antigenní testování, tak i na již dříve nabízené testy metodou PCR.

Celý článek


Také v Nemocnici AGEL Český Těšín již vyšetřují pacienty pomocí antigenních testů

11.11.2020

Tři desítky pacientů oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice AGEL Český Těšín dnes poprvé absolvovalo vyšetření pomocí tzv. antigenních testů. Ty dnes ráno do nemocnice doručila společnost Avenier.

Celý článek


Při léčbě pacientů nově kombinují v Nemocnici AGEL Český Těšín vodoléčbu i elektroléčbu

9.10.2020

Novou čtyřkomorovou hydrogalvanickou koupel pro aplikaci elektroterapie ve vodní lázni využívají pro léčbu pacientů nově v Nemocnici AGEL Český Těšín. Díky novince je nyní možné kombinovat vodoléčebné a elektroléčebné procedury.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín pořídila nové přístroje pro pacienty s dechovou nedostatečností

17.9.2020

Nemocnice AGEL Český Těšín zakoupila čtyři nové kyslíkové koncentrátory – oxygenerátory, které pomáhají pacientům s dechovými potížemi. Nové elektronicky řízené přístroje dodávají vysoce koncentrovaný kyslík pacientům přímo přes nosní kanylu nebo masku. Investice do oxygenerátorů dosáhla téměř 100 tisíc korun.

Celý článek


Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

6.8.2020

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním termínu v Českém Těšíně. Škola touto cestou vzdělává vlastní nelékařský zdravotnický personál pro nemocnice skupiny AGEL a umožní lidem z regionu smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz úspěšně absolvovalo 16 účastníků, z toho 6 našlo práci přímo v nemocnicích skupiny AGEL. Ten druhý startuje 15. září a jeho kapacita je maximálně 15 účastníků. Posledních pár míst ještě zbývá.

Celý článek


V létě diabetici rozhodně prázdniny nemají. Polevovat v režimu je pro cukrovkáře riziko, varují lékaři Nemocnice AGEL Český Těšín

17.7.2020

Mnozí z nás se již naladili do letního módu. Na příjemné sluneční paprsky a radosti s prázdninovým obdobím, které je spojené s grilováním, zmrzlinou a dovolenou, se těší také diabetici. Ti by však měli být na pozoru, nepodléhat letním vábidlům a nepolevovat ve svých režimových návycích, varuje diabetoložka z Nemocnice AGEL Český Těšín.

Celý článek


Epidemie zakázala návštěvy, pacienti Nemocnice Český Těšín přesto o spojení s blízkými nepřišli

7.5.2020

Koronovarirová epidemie ze dne na den nekompromisně utnula osobního kontakty mezi mnohými klienty sociálních zařízení a jejich rodinami. Byl to i případ Sociální služby Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Zdejšímu personálu se ale svízelnou situaci podařilo úspěšně vyřešit. Komunikačním mostem s nejbližšími se stal tablet, který nemocnice dostala s dalšími pomůckami v rámci dotačního programu na zvyšování kvality sociálních služeb od Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Studenti zdravotní školy obdarovali ženy v Nemocnici Český Těšín

6.3.2020

Pestrobarevné květy tulipánů rozzářily páteční den všem ženám pracujícím v Nemocnici Český Těšín, patřící do skupiny AGEL. U příležitosti Mezinárodního dne žen, který připadá na neděli 8. března, jim je předala pětice mladých mužů z řad studentů AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Tamní studenti se svými aktivitami pravidelně zapojují do života v místní nemocnici.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Český Těšín se těší na další společná promítací odpoledne

2.3.2020

Kinokavárna Nemocnice Český Těšín odstartovala další, v pořadí již pátou sezonu. Pacienti lůžkových oddělení zde tráví společné chvíle u filmů, starých televizních scének či koncertů domácích i zahraničních umělců. Speciální promítací odpoledne v českotěšínské nemocnici, jež patří do sítě AGEL, zahájili poslední únorový pátek, a to humornými scénkami Vladimíra Menšíka i písněmi o lásce.

Celý článek


Rehabilitace Nemocnice Český Těšín má nový přístroj k aplikaci plynových injekcí

18.2.2020

Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL, zakoupilo nový přístroj k aplikaci podkožních plynových injekcí pomocí oxidu uhličitého. Metoda pomáhá pacientům zejména od bolesti zad a kloubů. Léčebná metoda karboxyterapie (plynové injekce) je založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži a podkoží. Pořizovací cena přístroje, který nahradil starší typ, přesáhla 40 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín zaučí kurzem další sanitáře

4.2.2020

V pořadí již druhý kvalifikační kurz pro budoucí sanitáře otvírá pro zájemce Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Patnácti účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Vychovává si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města Český Těšín smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz úspěšně absolvovalo 11 účastníků, z toho dva našli práci přímo ve zdejší nemocnici.

Celý článek


Studenti střední zdravotnické školy rozveselili seniory v Nemocnici Český Těšín

20.1.2020

Libozvučné tóny kytary, melodie lidových písní a básnické verše, které si připravili nadaní studenti AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy v Českém Těšíně, příjemně pohladily ve čtvrtek 17. ledna duši nejednoho pacienta Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Studenti zpestřují program seniorům pravidelně, třeba roznáškou kávy a povídáním.

Celý článek


Pacienti rehabilitace v Nemocnici Český Těšín hubnou správnou stravou a pohybem

30.12.2019

Naučit pacienty vyváženě jíst, nastavit pro ně správné aktivity a sledovat, jak se jim díky vhodné kombinaci stravy a pohybu daří hubnout. Takovýto komplexní program redukce váhy, ve kterém hraje roli nejen kalorický příjem, ale i výdej energie, připravili zdravotníci pro pacienty lůžkové rehabilitace v Nemocnici Český Těšín, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Lékařka Nemocnice Český Těšín radí, jak bezbolestně přežít předvánoční čas i Vánoce

12.12.2019

Psychickou i fyzickou pohodu během adventu a Vánoc si přeje každá žena. Místo usměvavých a spokojených hospodyněk plní čekárnu rehabilitační ambulance Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL, přepracované ženy s bolestmi šíje, hlavy a zad, které stresem a jednostranným pohybem přetížily své tělo nebo si při úklidu přivodily úraz. Přitom účinnou prevencí může být kvalitní strečink nebo jednoduše nadhled.

Celý článek


Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program pacienty v Nemocnici Český Těšín

5.12.2019

Nadílku pro sto dvacet pacientů přinesl Mikuláš se svou družinou složenou ze studentů Střední zdravotnické školy AGEL ve čtvrtek 5. prosince pacientům oddělení následné péče a oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL. Adventní atmosférou naplnil obě oddělení také vánoční koncert dětí ze ZUŠ Pavla Kalety.

Celý článek


Bacílek Škodílek se zdravotníky Nemocnice Český Těšín míří do školek a škol učit správné mytí rukou

2.10.2019

Jak vyhnat z rukou všechny Škodílky naučí děti těšínských základních a mateřských škol zdravotníci Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Zábavnou a naučnou formou děti odpovídají na otázky a zjišťují, kde všude Bacílek Škodílek řádí. Pomocí básničky si děti osvojí pohyby správného mytí rukou a nakonec si prověří umyté ruce pod UV lampou. Osvětová akce startuje v říjnu a má posílit návyky spojené s hygienou rukou u malých dětí.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nově otvírá kurz pro sanitáře

9.8.2019

Kvalifikační kurz pro patnáct budoucích sanitářů otvírá poprvé od září Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Teoretické základy získají v odborných učebnách AGEL Střední a vyšší odborné zdravotnické školy, praxi během kurzu poskytne sama Nemocnice Český Těšín. Vychová si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města Český Těšín smysluplně se uplatnit na trhu práce.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Český Těšín proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

25.7.2019

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Více než 160 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici Český Těšín byl úspěšný

12.6.2019

Přes 100 účastníků navštívilo ve čtvrtek 6. června Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín vyšetří i poradí

3.6.2019

První pomoc, hygiena rukou, rozbor krve, vyšetření břicha ultrazvukem, diabetologické, kardiologické, ale také rehabilitační či nutriční poradenství. To vše bude na pořadu Dne zdraví a prevence Nemocnice Český Těšín, který zdejší zdravotníci chystají na čtvrtek 6. června 2019.

Celý článek


Péče o nemocného

10.5.2019

Dne 2.5.2019 se v Nemocnici Český Těšín a.s. uskutečnila již po několikáté beseda Péče o nemocného, kterou realizuje nadační fond Zůstaneme doma ve spolupráci s Nemocnicí Český Těšín a.s.

Celý článek


Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt pěvecké vystoupení mezinárodně úspěšného sboru

26.4.2019

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká v úterý 30. dubna na všechny pacienty Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Přímo do nemocnice již tradičně přijede proslulý karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení.

Celý článek


S inkontinencí bojují v Nemocnici Český Těšín úspěšně díky elektropřístroji

24.4.2019

Inkontinencí trpí v průběhu života celá polovina žen. Nejběžněji postihuje ženy těhotné, po porodu, nebo v pozdějším věku po menopauze. Díky moderním medicinským postupům lze tento problém efektivně řešit, bohužel jen malé procento pacientek se však s tímto problémem svěří do rukou odborníků. Změnit tento trend se snaží Nemocnice Český Těšín, která na problematiku inkontinence upozorňuje formou přednášek a nabízí i speciální léčbu formou elektroterapie.

Celý článek


Českotěšínská nemocnice získala moderní přístroj pro rehabilitaci pacientů

9.4.2019

Novinkou na rehabilitačním oddělení Nemocnice Český Těšín je moderní kombinovaný přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti. Přenosný přístroj umožňuje současnou aplikaci elektroléčby a ultrazvuku. Pořizovací cena v současné době jednoho z nejlepších přístrojů na trhu dosáhla 200 tisíc korun.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín čeká série jarních koncertů

25.3.2019

Nemocniční koncerty jsou tradičně akcemi, na které se pacienti dlouho předem těší, a pak na ně ještě několik dnů vzpomínají. V Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, proto nebudou chybět ani letos. Připraveny jsou koncerty studentů Lidové konzervatoře Ostrava, ZUŠ Karviná i vystoupení dětí mateřské školy.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín zakoupila motodlahu pro rehabilitaci pacientů

20.2.2019

Novou kolenní motodlahou se může pochlubit rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín. Přístroj využívají pacienti k rehabilitaci po operaci kolene nebo kyčle, zejména po výměně kolenního nebo kyčelního kloubu, a také po plastice křížového vazu. Investice do nové motodlahy přesáhla 150 tisíc korun.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Český Těšín o adventní atmosféru nepřijdou

18.12.2018

Mikulášská nadílka, koledy či vánoční výzdoba nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v českotěšínské nemocnici, kde si pacienti zdejších oddělení vychutnali mikulášskou nadílku i vánoční vystoupení. Další vánoční koledy je přitom ještě čekají, a to například v podání žáků místní mateřské školy.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 230 kilogramů oděvů

13.12.2018

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, putovaly tentokrát do charitního domu a do nízkoprahového denního centra Slezské diakonie v Českém Těšíně.

Celý článek


Pacientům zpříjemňuje volný čas dobrovolnická četba i vystoupení dětí z mateřské školy

3.12.2018

Čtení z knih, vyprávění o minulosti a o tradicích s paní knihovnicí, ale i pásma básniček, písniček a tanečků v podání dětí ze školky. To vše nabízí Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, v rámci volnočasových aktivit pro pacienty, se kterými v nemocnici pomáhají i dobrovolníci.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín je nejlepší v on-line komunikaci českých nemocnic

29.11.2018

Velký úspěch zaznamenala v letošním roce Nemocnice Český Těšín. Podle celostátní ankety společnosti HealthCare Institute bylo právě českotěšínské zdravotnické zařízení nejlepší mimofakultní nemocnicí v kategorii „Nejlepší on-line komunikace nemocnice“. V kategorii českých fakultních nemocnic si nejlépe vedla Fakultní nemocnice Brno. Soutěž o nejlepší on-line komunikaci nemocnic se uskutečnila vůbec poprvé a byla součástí třináctého ročníku soutěže o nejlepší českou nemocnici.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nabízí dětem rehabilitaci na lezecké stěně

5.11.2018

Dětské pacienty rehabilitačního oddělení Nemocnice Český Těšín čeká zábavnější i hravější léčba. Pro děti s vadným držením těla, se sníženou pohyblivostí nebo rehabilitující například po úrazu nebo po operacích vybudovala nemocnice speciální cvičební koutek, který se skládá z lezecké stěny, provazového žebříku a šplhacího lana. Investice do těchto rehabilitačních pomůcek sice dosáhla několika tisíc, ale vedení nemocnice si od ní slibuje vyšší účinek léčby u dětských pacientů.

Celý článek


Oslavy Mezinárodního dne seniorů se v Nemocnici Český Těšín ujali studenti

2.10.2018

První říjen připadá v kalendáři tradičně na Mezinárodní den seniorů, který se slaví už od roku 1990. V Nemocnici Český Těšín se jeho připomenutí chopili žáci Střední zdravotnické školy AGEL, kteří si pro klienty oddělení ošetřovatelské péče a sociálních lůžek připravili kulturní program, který zpestřil jinak všední den.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín otevřela speciální rehabilitační chodník

11.9.2018

Úplnou novinku do svého rehabilitačního programu zařadila tento týden Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Ve zdejším historickém parku zdravotnického zařízení byl vybudován takzvaný stimulační či senzorický chodník, který je určen nejen pacientům rehabilitačního oddělení, ale i široké veřejnosti včetně dětí.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín modernizuje své prostory

24.7.2018

Pacienti i zaměstnanci Nemocnice Český Těšín se mohou nově těšit z příjemnějšího prostředí. Budova chirurgické ambulance a budova C s ambulantní částí rehabilitace získala nová moderní okna, na rehabilitačním oddělení bylo zrekonstruováno sociální zařízení i zmodernizována cvičebna a pro zaměstnance byla přebudována kuchyňka. V budově A je pacientům i zaměstnancům k dispozici nový moderní výtah a nemocnice také zainvestovala do nové telefonní ústředny a myčky podložních mís.

Celý článek


Oznámení o přeměně akcií na zaknihované akcie a výzva akcionářům k odevzdání akcií v souvislosti s přeměnou

2.7.2018

Nemocnice Český Těšín a.s., se sídlem Ostravská 783, 737 01 Český Těšín, IČO: 258 97 551, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 2547 (dále „Společnost“), tímto ve smyslu ustanovení § 529 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále „občanský zákoník“):

Celý článek


Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt malí předškoláci

13.6.2018

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká ve čtvrtek 14. června pacienty Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Přímo do nemocnice za nimi dorazí předškoláci z místní mateřské školy, kteří si pro zájemce z řad pacientů připravili kulturní program.

Celý článek


Posílit řady dobrovolníků a zpříjemnit letní čas pacientů mohou noví zájemci v Nemocnici Český Těšín

21.5.2018

Strávit letní čas posezením a příjemným povídáním na lavičce v parku je pro zdravé lidi samozřejmostí. Dlouhodobě hospitalizovaní pacienti v Nemocnici Český Těšín, jejichž mobilita je ve většině případů značně omezena, ale mohou většinou na rozkvetlý nemocniční park pouze koukat z oken svých pokojů. Nemocnice Český Těšín se proto nyní ve spolupráci s organizací ADRA rozhodla zahájit další nábor dobrovolníků, kteří by pacientům zpříjemnili vhodnými aktivitami nadcházející letní měsíce.

Celý článek


Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt pěvecké vystoupení

9.5.2018

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká ve čtvrtek 10. května pacienty Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Přímo do nemocnice již tradičně přijede karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení.

Celý článek


Třetí místo v celostátní soutěži Lékárník roku získala Martina Škopková z Českého Těšína

2.5.2018

Obrovského úspěchu dosáhla Martina Škopková, farmaceutická asistentka Lékárny AGEL v Českém Těšíně. V celostátní soutěži Lékárník roku 2017 odborná porota rozhodla, že Martina Škopková skončila na krásném třetím místě v kategorii Farmaceutický asistent/asistentka.

Celý článek


Koupel pacientů Nemocnice Český Těšín je nyní příjemnější

12.4.2018

Nemocnice Český Těšín se může pochlubit příjemnou novinkou, jenž význačným způsobem vylepší komfort klientů při hygieně a usnadní práci zdravotnímu personálu. Pacienti Oddělení odborné ošetřovatelské péče, což jsou především těžce nemocní a imobilní pacienti mohou nyní využít pohodlí a další přednosti nové moderní vany.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín již popáté úspěšně absolvovala prověrku auditorů

19.3.2018

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila v uplynulých týdnech Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici v průběhu měsíce února prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a popáté v řadě získání akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Český Těšín trénovali paměť

13.3.2018

Problémy se zapomínáním trápí řadu lidí, hlavně pak těch starších. Pravidelný trénink paměti však může fungování paměti a výkonnost mozku výrazně zlepšit. Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla šířit osvětu ohledně tréninku paměti a v rámci oslav Národního týdne trénování paměti připravila na dnešní den pro své pacienty a jejich rodinné příslušníky speciální přednášku i s praktickým zaměřením.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

12.3.2018

Nemocnice Český Těšín se rozhodla s platností od dnešního dne, 12. března, zrušit zákaz návštěv, který byl z důvodu zvýšeného počtu akutních respiračních onemocnění v regionu v platnosti od 12. února. Děkujeme pacientům i jejich příbuzným za pochopení mimořádné situace. Prosíme však ještě návštěvníky, kteří cítí sebemenší podezření na jakoukoliv virózu, aby nemocné raději nenavštěvovali. Mohli by tak ohrozit nejen svého blízkého, ale také okolní pacienty.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín získala nové přístroje k vyšetření trávicího traktu

20.2.2018

Dvěma novými přístroji – koloskopem a gastroskopem - se může pochlubit gastroenterologická ambulance Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Díky novým přístrojům, které slouží k vyšetření tlustého střeva a žaludku, se pacientům dostane rychlejšího, ale zároveň i kvalitnějšího vyšetření trávicího traktu. Investice do moderních přístrojů, které nahradily starší typy, přišla na více než 1 milión korun.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín vyhlašuje zákaz návštěv

11.2.2018

Nemocnice Český Těšín s účinností od pondělí 12. února 2018 vyhlašuje plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu

Celý článek


Pacienti po úrazech či mrtvici si v Nemocnici Český Těšín nacvičují chůzi na speciálním chodníku

17.1.2018

Pacienti po úrazech či mozkové příhodě si nyní mohou v rámci rehabilitace v Nemocnici Český Těšín zdokonalovat chůzi a rovnováhu za pomoci nového speciálního chodníku. Mechanický krokový trenažér Woodway pomáhá nejčastěji při nácviku správného stereotypu chůze u pacientů po operacích a úrazech dolních končetin. Investice do nového přístroje přesáhla 200 tisíc korun.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Český Těšín o vánoční atmosféru nepřijdou

13.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v českotěšínské nemocnici, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři. Na vánoční svátky zůstává v nemocnici každoročně okolo 80 pacientů.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Český Těšín dorazil Mikuláš s družinou

7.12.2017

Byť už se dávno neřadí mezi školáky, o mikulášskou nadílku pacienti Nemocnice Český Těšín nepřišli. Ve středu 6. prosince je postupně na všech nemocničních odděleních navštívil Mikuláš s čerty a anděly, kteří rozdávali balíčky s dobrotami, úsměvy i slova povzbuzení. Rolí Mikuláše, andělů a čertů se přitom ujali žáci SZŠ Karviná a dobrovolníci z organizace ADRA.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín vaří nejen pro nemocné

25.10.2017

Přestože v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, potkáme v průměru 130 hospitalizovaných pacientů, zaměstnanci ve zdejší kuchyni připravují běžně na 350 jídel. Kromě pacientů si na nich pochutnávají také zdejší zaměstnanci a dokonce i externí zájemci z řady firem či nedalekého domova seniorů. K dispozici jsou v nemocnici nejen jídla racionální, ale i vhodná pro diabetiky, osoby s intolerancí laktózy nebo třeba jídla bezlepková. Zaměstnanci, externí zájemci a pacienti rehabilitačního oddělení si přitom mohou vybírat hned ze tří druhů jídel.

Celý článek


Nový přístroj na rehabilitaci pomůže pacientům od bolesti zad i kloubů

12.10.2017

Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, získalo nový speciální přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti. Moderní přístroj Rebox pomůže odstranit bolesti zad, kloubů a také poúrazové či pooperační bolesti.

Celý článek


Nový přístroj v Nemocnici Český Těšín pomůže při bolestech i inkontinenci

9.8.2017

Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL, se může pochlubit novým speciálním přístrojem. Fyzioterapeuti rehabilitačního oddělení začali v těchto dnech pracovat s přístrojem, který využívají kromě klasické elektroléčby také k posílení pánevního dna. Investice do nového vybavení vyšla nemocnici na 80 tisíc korun.

Celý článek


Pacienti s hormonálními poruchami mají v Českém Těšíně k dispozici novu ambulanci

28.7.2017

Nejrůznější onemocnění žláz s vnitřní sekrecí mohou nově zájemci ze Slezska řešit i v Nemocnici Český Těšín. V měsíci červenci nemocnice nově otevřela endokrinologickou ambulanci, která je v provozu dva dny v týdnu a nabízí diagnostiku i léčbu endokrinologických obtíží.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

19.6.2017

Hasičské jednotky dnes dopoledne obsadily Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. V denní místnosti pro pacienty na rehabilitačním oddělení budovy A vypukl požár a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Vše naštěstí probíhalo jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín byla dnes otevřena a požehnána nová kaple

13.6.2017

Nové místo určené pro modlení, ale i rozjímání a duchovní útěchu, dnes slavnostně otevřela Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Nová nemocniční Kaple Ducha Svatého vznikla v dosud méně využívaných prostorách v prvním patře budovy A v prostoru oddělení odborné ošetřovatelské péče českotěšínské nemocnice. K dispozici bude jak pacientům, tak jejich rodinným příslušníkům.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín slaví osmdesátku. Chybět nebude Den zdraví ani výstava

17.5.2017

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, v letošním roce oslaví osmdesát let od svého založení a při této příležitosti pořádá i zábavné a osvětové akce pro širokou veřejnost. Oslavy osmi dekád nemocnice začnou v úterý 23. května výstavou v galerii MOST a vyvrcholí ve středu 24. května Dnem zdraví a prevence, který zahrne plejádu bezplatných vyšetření, ukázky první pomoci i odborné poradenství.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín potěšili malí zpěváčci

11.5.2017

Do Nemocnice Český Těšín zavítal v květnu karvinský pěvecký sbor Permoníček, který svým vystoupením zpestřil pobyt pacientům v nemocnici. Děti ve věku 1. stupně základní školy zazpívaly sérii sborových a lidových písní s doprovodem klavíru i bez něj a také zahrály sólově na klávesy.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nabízí zájemcům pomoc s domácím ošetřováním blízkých

26.4.2017

Hospitalizace dlouhodobě nemocných pacientů či seniorů dnes nemusí být nutností. V případech, kdy jsou rodinní příslušníci schopni poskytnout pacientovi potřebnou péči doma, mohou senioři v klidu dožívat i ve známém prostředí, obklopeni blízkými. Se zajištěním odpovídající ošetřovatelské péče jim přitom nově pomáhá i Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, která navázala spolupráci s nadačním fondem „Zůstaneme doma“ a zájemcům z řad veřejnosti nabízí školení ošetřovatelských dovedností zdarma. Nejbližší možnost školení čeká zájemce už tento pátek 28. dubna od 15.00 hodin.

Celý článek


V areálu Nemocnice Český Těšín otevřeli HIV poradnu

18.4.2017

V areálu Nemocnice Český Těšín zahájila provoz bezplatná poradna HIV, jejímž zřizovatelem je Státní zdravotní ústav. Příchozím lidem je zaručena absolutní anonymita, kdy analýzy jsou realizovány pod číslem, které nelze identifikovat s klientem. Českotěšínská HIV poradna je otevřena každou středu v době od 14.00 do 18.00 hodin a lze se do ní objednat na čísle 558 769 286.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín začali léčit pomocí rázové vlny

5.4.2017

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, rozšířila nabídku služeb. Na rehabilitačním oddělení zdravotnického zařízení začali nyní léčit metodou rázové vlny. Tato neinvazivní léčebná metoda je vhodná pro léčbu bolestivých stavů – zejména k léčbě tzv. tenisových loktů, patních ostruh, bolestivých ramen, artróz nosných kloubů, bolestí svalových úponů a dalších zdravotních problémů. Podle dosavadních zkušeností se účinnost této léčby blíží 95 procentům.

Celý článek


Koncert Keep Smiling Gospel v Nemocnici Český Těšín

31.3.2017

Březnové sobotní odpoledne zpestřil pacientům v Nemocnici Český Těšín koncert pěveckého sboru Keep Smiling Gospel. Během téměř hodinového programu zazněly gospelové písně a spirituály v doprovodu kytary a basy.

Celý článek


Pacientům v Nemocnici Český Těšín zpestřuje pobyt kinokavárna

24.3.2017

Volný čas pacientů v Nemocnici Český Těšín zpestřují nově i filmová odpoledne. Projekt s názvem „Kinokavárna“ doplnil plejádu aktivit pro pacienty lůžkových oddělení, kteří se jedenkrát měsíčně mohou na plátně zadívat do filmů, koncertních záznamů či retro televizních pořadů. V měsíci únoru tak mohli pacienti v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, shlédnout záznam vystoupení Jožky Černého s cimbálovou muzikou a film Bohouš z roku 1968. Další filmové odpoledne proběhne ve středu 29. března.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín pořádá Den paměti pro své pacienty

13.3.2017

Problémy se zapomínáním trápí řadu lidí, hlavně pak těch starších. Pravidelný trénink paměti však může fungování paměti a výkonnost mozku zlepšit. Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla na trénink paměti zaměřit a pro své pacienty i jejich rodinné příslušníky připravila zábavnou edukativní událost - Den paměti. Akce, která proběhne v úterý 14. března k příležitosti Národního týdne trénování paměti, je určena především pacientům zdejšího rehabilitačního oddělení a oddělení následné péče.

Celý článek


V rehabilitační ambulanci je nově k dispozici neinvazivní léčebná metoda „Rázová vlna“

10.3.2017

Rázová vlna je akustická vlna, která přenáší obrovské množství energie na postižené místo. Účinky této terapie jsou zejména stimulace regeneračních procesů ve tkáních, zvýšení prokrvení, snížení svalového napětí a protibolestivý efekt působením na nervová zakončení.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

15.2.2017

Od 15. 2. 2017 je rozhodnutím vedení nemocnice zrušen zákaz návštěv u hospitalizovaných pacientů.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín dokončila modernizaci lůžkového fondu

9.2.2017

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, v letošním roce dokončila modernizaci lůžkového fondu. Pacienti na všech odděleních nemocnice již leží na elektricky polohovatelných lůžcích. Od roku 2008, kdy s modernizací lůžkového fondu vedení nemocnice začalo, bylo pořízeno celkem 124 elektrických polohovacích postelí včetně antidekubitních matrací a pojízdných nočních stolků s výklopnou nastavitelnou jídelní deskou v celkové hodnotě téměř 5 miliónů korun.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín spolu s městem a domovem pro seniory poděkuje dobrovolníkům za jejich činnost

17.1.2017

Dobrovolnictví je chvályhodná činnost, která zaslouží uznání a slova díků. To pracovníci ve zdravotnictví moc dobře vědí, a tak vedení Nemocnice Český Těšín společně s městem Český Těšín a místním domovem pro seniory poděkuje dobrovolníkům mezinárodní humanitární organizace ADRA na společném slavnostním odpoledni. Akce proběhne ve čtvrtek 19. ledna v kavárně Avion v Českém Těšíně a kromě slov díků na ní nebude chybět ani kulturní program.

Celý článek


Práce kaplanky je okolo Vánoc náročnější. Na pacienty doléhá samota více než jindy

12.12.2016

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. V takových případech pak více než kdy jindy přichází smutek a tíživé myšlenky. Své o tom ví i Yvona Guznarová, nemocniční kaplanka nemocnic Český Těšín a Nemocnice Podlesí, které jsou členy skupiny AGEL. Za nemocničními pacienty dochází už dlouhých deset let a právě v předvánočním a vánočním období vždy více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín navštívil Mikuláš

6.12.2016

Byť už se dávno neřadí mezi školáky, o mikulášskou nadílku pacienti Nemocnice Český Těšín nepřišli. V úterý 6. prosince postupně prošel všechna nemocniční oddělení Mikuláš, který rozdával balíčky s dobrotami, úsměvy a povzbuzení.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín nabízí nově skupinové cvičení

18.10.2016

Novinku si pro obyvatele Českého Těšína a okolí připravila místní nemocnice. Zatímco dosud se rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, věnovalo ambulantním a hospitalizovaným pacientům, nyní se zaměřila rovněž na všechny obyvatele příhraničního města a přilehlých obcí. Nemocnice totiž přichází se dvěma kurzy skupinového cvičení proti bolestem zad, kterého se mohou zúčastnit jak senioři, tak dospělí nebo děti.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín pomáhá pacientům s trénováním paměti

24.8.2016

Problémy se zapomínáním trápí řadu lidí, hlavně starších. Existuje však způsob, jak se těmto potížím alespoň částečně vyvarovat, a to pravidelným trénováním paměti. Mozek je tím výkonnější, čím častěji ho používáme. Pravidelné trénování paměti přispívá k uchování mentálních schopností na dobré úrovni do pozdního věku. Do projektu trénování paměti se nyní rozhodli zapojit své pacienty na oddělení následné péče Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Český Těšín dochází nový čtyřnohý terapeut

13.7.2016

Pacientům Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, zpříjemňuje těžké či dlouhé chvíle na odděleních nový canisterapeutický pes. Fenka Nutelka rasy miniaturní bulteriér je speciálně cvičená pro léčebnou terapii a spolu se svým majitelem Jaroslavem Novotným dochází nově především za pacienty na odděleních následné péče, sociálních lůžek a odborné ošetřovatelské péče.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín se pacienti léčí také hudbou

6.6.2016

Hudba má významný vliv nejen na naši náladu, ale také na zdravotní stav – a to zejména v případech, kdy jsou potíže psychického rázu. Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, proto zahrnuje do nabídky svých služeb také muzikoterapii, ve které hraje hlavní úlohu živá exotická hudba. V rámci terapie se zájemci z řad pacientů dozvídají zajímavosti o netradičních hudebních nástrojích, ale sami také hrají například na šamanské bubínky, tibetské mísy, zvonečky a další netradiční nástroje.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín přijdou obveselit malí hudebníci

18.5.2016

Pacienti Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, si budou moci ve čtvrtek 26. května zpestřit svůj pobyt na odděleních hudebním vystoupením. Přímo do nemocnice totiž přijede karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení. Děti ve věku 1. stupně základní školy nabídnou v průběhu dopoledne pacientům i zdravotníkům sérii sborových a lidových písní i sólová vystoupení s hudebními nástroji.

Celý článek


V laboratoři Nemocnice Český Těšín mají nový multifunkční přístroj k analýze vzorků

9.5.2016

Doslova revoluční přístroj k analýze biologických vzorků má nově k dispozici laboratoř Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Jedná se konkrétně o analyzátor Dimension Vista 500 od společnosti Siemens, který při analýze jediného vzorku kombinuje hned čtyři měřící technologie. Díky tomu šetří přístroj čas i náklady a také nabízí lepší komfort pro pacienty.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín má nový přístroj k vyšetření

21.4.2016

Nový moderní echokardiograf uvedla do provozu Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Plně digitální ultrazvukový systém umožní ve zdejší kardiologické ambulanci provádět celé spektrum echokardiografických vyšetření. Vyšetření na novém moderním ultrazvuku v hodnotě více než jednoho miliónu korun ročně absolvuje okolo 1700 pacientů.

Celý článek


Pacientům s otoky pomáhá v Nemocnici Český Těšín nový speciální přístroj

30.3.2016

Speciálním přístrojem k provádění přístrojové lymfodrenáže se může nově pochlubit Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Pro své rehabilitační oddělení pořídila přístroj Lymphastim, který umožňuje provádět účinnější pneumatickou lymfodrenáž horních a dolních končetin u pacientů s vrozeným i získaným lymfedémem. Přístroj účinně pomáhá pacientům s mnoha zdravotními problémy – zejména po různých operacích nebo poúrazových stavech.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín začala pacientům pomáhat s trénováním paměti

18.3.2016

V Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, rozšířili terapeutickou péči o trénink paměti. Projekt byl zahájen prakticky zaměřenou přednáškou pro hospitalizované pacienty, která se konala symbolicky k příležitosti aktuálně probíhajícího Národního týdnu trénování paměti. Nemocnice pacientům ale nabídne rovněž individuální péči v oblasti mentálního zdraví.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nově vybavila pokoje i zázemí pro pacienty

11.2.2016

Pacienti Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, se mohou těšit na příjemnější i pohodlnější pobyt na lůžkových odděleních. Nemocnice aktuálně zrekonstruovala sociální zázemí na oddělení rehabilitace a vybavila novým nábytkem pokoje pacientů napříč odděleními. Modernizace vyšla nemocnici na milion korun.

Celý článek


Vánoce dorazí i do Nemocnice Český Těšín

22.12.2015

Pacienti Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek není výjimkou.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín prošla miliónovou modernizací

18.12.2015

Pacienti i zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, se mohou nově těšit z příjemnějšího prostředí. Do nemocnice byla pořízena nová moderní okna na oddělení následné péče a také se vyměnila střešní krytina na oddělení chirurgie. Díky tomu má nyní nemocnice nejen hezčí vzhled, ale také nižší provozní náklady. Finanční prostředky na modernizaci v celkovém objemu jednoho miliónu korun poskytlo dle smlouvy o nájmu město Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín ožije vánočním zpěvem

10.12.2015

Pacientům v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, zpříjemní předvánoční čas gospelový soubor, a to svátečně laděným koncertem plným koled i poutavých českých písní. V prostorách nemocnice vystoupí v neděli 13. prosince od 13.00 hodin orlovský soubor Keep Smiling, na jehož vystoupení jsou zdarma zváni jak pacienti nemocnice, tak i jejich doprovod.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Český Těšín mají k dispozici nové televizory a křesla pro kardiaky

15.10.2015

Nejen kvalitním léčením a péčí se snaží pacientům vycházet vstříc Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení pro nemocné nyní zakoupilo 40 nových LCD televizorů a 10 křesel pro imobilní pacienty. Investice dosahující v souhrnu téměř 400 tisíc korun pacientům již zpříjemňuje jejich pobyt v nemocnici.

Celý článek


Zájem o duchovní služby v Nemocnici Český Těšín stále roste

6.8.2015

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, již devátým rokem nabízí bezplatné duchovní služby pro pacienty i jejich blízké. Zájem ze strany pacientů a jejich rodin za tuto dobu vzrostl a v současnosti se navíc o duchovní služby v nemocnici zajímají stále častěji i lidé nevěřící.

Celý článek


Bicyklová ergometrie - test pro zvýšenou letní aktivitu

29.7.2015

Nemocnice Český Těšín Vám nabízí absolvování nejužitečnějšího zátěžového testu pomocí bicyklové ergometrie. Ta ukáže, jak Vaše srdce zvládá fyzickou zátěž. Když jste v klidu, Vaše (zdravé) srdce pracuje jen na necelou čtvrtinu maximálního výkonu. Některá onemocnění srdce se proto projeví až na vrcholu námahy. Ergometrie spočívá v postupném zvyšování tělesné námahy za současného snímání EKG, průběžně je měřena tepová frekvence a krevní tlak. Pomocí ergometrie Vám lékař pomůže určit vhodnou sportovní zátěž. Cena testu pro samoplátce je 800 Kč.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín vybudovala ve svém areálu pěší trasy pro pacienty

29.5.2015

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, vybudovala ve svém areálu pěší trasy pro pacienty. Perfektně značené trasy mají tři různé délky a jsou umístěné v příjemném prostředí starobylého parku nemocnice, kde pacienti rádi relaxují. Díky kvalitnímu značení, dobře čitelným směrovým tabulím umožňuje trasa pacientům bezpečný pohyb bez nebezpečí úrazu, a tím pádem klidný odpočinek v něm.

Celý článek


Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín nabídne program pro celou rodinu

15.5.2015

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, zve na čtvrtek 21. května širokou veřejnost na Den zdraví a prevence. V rámci letošního ročníku si budou moci zájemci za pomoci zdravotníků opět zdarma posvítit na své zdraví. Pro účely konzultací a poradenství budou k dispozici zkušení zdravotníci, chybět nebude pestrá nabídka bezplatných vyšetření, a jako zpestření nabídne letos nemocnice také vyšetření chodidel či osvětu v hygieně rukou.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín obhájila akreditaci a nadále tak zaručuje kvalitu péče

27.3.2015

Pacienti Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL, se mohou těšit ze špičkové ošetřovatelské i léčebné péče. Důkazem je obhajoba akreditace Spojené akreditační komise a získání certifikátu, který nemocnice obdržela za splnění norem týkajících se kvality poskytované zdravotní péče, ale i dodržování bezpečnosti pacientů nebo zajištění následné péče. Nemocnice se tak i nadále řadí mezi 190 špičkových zdravotnických zařízení v Česku, kterým se podařilo tento certifikát získat.

Celý článek


Upozornění- změna v regulačních poplatcích

1.1.2015

Od 1.1.2015 nabývá účinnost zákon č. 256/2014 Sb., kterým se mění zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění v § 16a REGULAČNÍ POPLATKY.

Celý článek


Rehabilitace Nemocnice Český Těšín získala přístroj pro vyšetření plochých nohou

30.12.2014

Speciální diagnostický přístroj pro vyšetření plochých nohou – plochonoží - získalo rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Pomocí přístroje zvaného podometr lze provést celkovou analýzu chodidla, hlavně pak nožní klenby. Vyšetření ukáže, zda je noha plochá nebo zda má jiný problém.

Celý článek


Tradiční Vánoce připraví pro své pacienty Nemocnice Český Těšín

19.12.2014

Přibližně 70 hospitalizovaných pacientů bude muset strávit Štědrý večer a vánoční svátky v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice se snaží pro nemocné, kteří nemohli být propuštěni domů, vánoční čas co nejvíce zpříjemnit. Oddělení a ambulance nemocnice jsou již teď svátečně vyzdobené a atmosféru zkrášluji nastrojené stromečky.

Celý článek


Havířovské babky zazpívaly pacientům v Nemocnici Český Těšín

10.12.2014

Havířovské babky dnes rozveselily pacienty Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Už když skupina seniorek oděná v těšínských krojích předstoupila před pacienty, bylo jasné, že vystoupení bude opravdu stát za to. Krom známých lidovek zpívaných v místním nářečí se pacienti zasmáli také anekdotám, které babky přednesly.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Český Těšín budou jezdit dobrovolníci s kávou

9.12.2014

Pacienti Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL, se těší z nového zpestření a zpříjemnění pobytu v nemocnici. Novinkou je projekt „SetKavárna“, v jehož rámci nově dobrovolníci pravidelně nabízejí pacientům kávu přímo na odděleních. Nový projekt je realizován na Oddělení odborné ošetřovatelské péče a Oddělení následné péče Nemocnice Český Těšín, a to díky spolupráci Střední zdravotnické školy Karviná a mezinárodní humanitární organizace ADRA.

Celý článek


Bojíte se cukrovky? Přijďte se poradit s odborníky do Nemocnice Český Těšín

11.11.2014

Jedinečnou příležitost nechat si zdarma změřit krevní cukr či krevní tlak a dozvědět se více o cukrovce, budou mít lidé v pátek 14. listopadu. Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, se v tento den připojí ke Světovému dni diabetu a od 10.00 do 14.00 hodin nabídne v prostorách Lékárny AGEL (budova G nemocnice) bezplatná vyšetření.

Celý článek


Oddělení následné péče a rehabilitace v Nemocnici Český Těšín má nová moderní lůžka

22.9.2014

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, nyní nabízí svým pacientům na oddělení následné péče a rehabilitace větší komfort v podobě nově zakoupených lůžek. Celkem 30 elektricky ovladatelných polohovaných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro obsluhující personál. Současně s lůžky a matracemi byly také pořízeny noční stolky s jídelní deskou. Celková investice přesáhla jeden milión korun.

Celý článek


Staré stromy v Nemocnici Český Těšín nahradily nové

2.9.2014

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, je umístěna v parku založeném před 70 lety. Během ničivých vichřic posledních let přišel nemocniční areál o mnoho vzácných dřevin. Další stromy musely být pokáceny z důvodu jejich nedobrého zdravotního stavu. Aby mohl být i nadále park využíván pacienty i jejich návštěvami, bylo přistoupeno k jeho obnově a v areálu nemocnice byly vysázeny nové stromy.

Celý článek


Dobrovolníkem se můžete stát v každém věku! Přidejte se do týmu ADRA působícím v Nemocnici Český Těšín

8.7.2014

Jednašedesátiletá paní Emilie Ciencialová z Českého Těšína měla vždy ke zdravotnictví blízko. Už jako malé děvče toužila stát se zdravotní sestrou, osud ji však zavál jinam a stala se prodavačkou. Po letech si mohla tajné přání splnit a stala se ošetřovatelkou a i nyní na penzi paní Emilie tráví část volného času v českotěšínské nemocnici. Stala se totiž dobrovolnicí sdružení ADRA.

Celý článek


Oddělení následné péče v Nemocnici Český Těšín se rozšířilo, je komfortnější pro pacienty i personál

5.6.2014

Pacientům i zaměstnancům oddělení následné péče Nemocnice Český Těšín se zvýšil komfort. Oddělení se totiž rozšířilo o rehabilitační cvičebnu, která vznikla přestavbou z dosud nevyužitých prostor. Také zde přestavělo sociální zařízení, které teď ocení hlavně imobilní pacienti. Investice do přestavby a pořízení vybavení cvičebny přišlo na 250 000 korun.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín se lidé dozvědí, proč je hygiena rukou tak důležitá

30.4.2014

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, se v letošním roce připojí pod záštitou Světové zdravotnické organizace k akci s názvem „Zachraňte životy – myjte své ruce“. Lidé tak budou mít jedinečnou možnost zjistit, proč je správná hygiena rukou tak důležitá a jakou hrozbu může nesprávné mytí rukou představovat. Akce se uskuteční v pondělí 5. května od 8.30 do 11.30 hodin v budově G Nemocnice Český Těšín.

Celý článek


Pacienti česko-těšínské nemocnice mohou bezplatně surfovat po síti

8.4.2014

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, pokryla část svého areálu bezdrátovým připojením k internetu. Od počátku dubna se tak mohou pacienti rehabilitačního oddělení zdarma přihlásit na internet ať už prostřednictvím svých počítačů, chytrých telefonů nebo tabletů. V případě, že se novinka osvědčí a pacienti budou mít o bezdrátové připojení k síti zájem, zprovozní ho nemocnice i ve zbylé části hlavní budovy.

Celý článek


Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: