Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Rehabilitace Nemocnice Český Těšín má nový přístroj k aplikaci plynových injekcí

18.2.2020

Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL, zakoupilo nový přístroj k aplikaci podkožních plynových injekcí pomocí oxidu uhličitého. Metoda pomáhá pacientům zejména od bolesti zad a kloubů. Léčebná metoda karboxyterapie (plynové injekce) je založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži a podkoží. Pořizovací cena přístroje, který nahradil starší typ, přesáhla 40 tisíc korun.

„Touto reflexní terapií řešíme hlavně bolestivá onemocnění. Aplikaci plynových injekcí provádíme také u pacientů s vertebrogenním algickým syndromem, který se projevuje bolestí hlavy, která má svoji příčinu v oblasti horní krční páteře. Dále u pacientů s artrózou kolenního kloubu, artrózou kýčelního kloubu, syndromem bolestivého ramene a karpálního tunelu,“ říká zástupkyně primářky rehabilitace českotěšínské nemocnice MUDr. Wanda Rudzinská s tím, že pomocí přístroje ošetřují pacienty jak na rehabilitačním oddělení, tak i ambulantní klienty. „Týdně používáme přístroj zhruba u 50 pacientů,“ doplnila lékařka.

Oxid uhličitý se aplikuje pod kůži nebo do svalů jemnou injekční jehlou, která je prostřednictvím dávkovače spojená s tlakovou nádobou. Klient může pociťovat mírné pálení nebo tlak, který však během několika vteřin odezní. V dané oblasti dochází k výraznému zlepšení prokrvení, reflexním změnám a účinnému snížení bolestivých syndromů pohybového aparátu. Po aplikaci není nutný odpočinek, naopak pohyb urychlí vstřebávání.

Léčebná metoda karboxyterapie je bezpečnou metodou, neboť medicinální oxid uhličitý je plyn netoxický a plně rozpustný. „Počet aplikací je individuální, většinou při jednom sezení to bývá 2 až 6 vpichů. Počet sezení závisí na efektu léčby, většinou se jedná od 6 do 10 procedur podle potíží klienta,“ uvádí MUDr. Rudzinská a doplňuje, že několikaminutovou aplikaci plynových injekcí provádí lékař rehabilitačního oddělení.

Aplikace plynových injekcí u hospitalizovaných pacientů je zdarma, u ambulantních pacientů však není hrazena zdravotními pojišťovnami a jedna aplikace stojí 100 korun. Pacienti se mohou objednávat osobně nebo telefonicky každý den na ambulanci rehabilitačního oddělení na čísle 558 769 249.

 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: