Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Pacienti v Nemocnici Český Těšín o vánoční atmosféru nepřijdou

13.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v českotěšínské nemocnici, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři. Na vánoční svátky zůstává v nemocnici každoročně okolo 80 pacientů.

„Adventní období a s ním spojené zvyky jsou pro naše pacienty velmi významné a oblíbené, byť už zdaleka nejsou dětmi. Každoročně pro ně proto připravujeme nejen Mikulášskou nadílku, ale i tvoření s vánoční tématikou, koncerty s koledami a samozřejmě i tradiční sváteční večeři,“ říká Mgr. Alice Ručková, členka představenstva Nemocnice Český Těšín.

Prostory Nemocnice Český Těšín proto zdobí vlastnoručně vyráběné vánoční dekorace, které pacienti spolu s dobrovolníky z humanitární organizace ADRA a žáky ze Střední zdravotnické školy Karviná vyráběli na Mikuláše. Kromě toho se na chodbách blýskají nazdobené stromečky a na všechny, kteří stráví předvánoční čas v nemocnici, čekají i koledy a štědrovečerní večeře.

Koledy si přitom pacienti mohou vychutnat i naživo, prostřednictvím adventních koncertů. Ten první již proběhl v pátek 15. prosince ve spolupráci s hudebním oddělením oddělení Lidové konzervatoře a múzické školy Ostrava pod vedením MgA. Andrey Jurčíkové a na ten druhý se mohou pacienti těšit ve čtvrtek 21. prosince. V tento den přijdou do nemocnice žáci Základní umělecké školy Pavla Kalety z Českého Těšína a napříč odděleními budou koledovat.

Ty, kteří nebudou moci trávit v kruhu rodiny ani Štědrý den, navíc čeká i tradiční večeře s rybou a salátem. Celkově letos zůstane na Štědrý den v Nemocnici Český Těšín zhruba 80 pacientů.

„Vánoční svátky jsou svátky kruhu rodiny, a byť se snažíme všem pacientům umožnit, aby byli na Štědrý den doma, někdy to zdravotní stav zkrátka nedovoluje. V rámci našich možností se jim proto snažíme zde v našich prostorách svátky alespoň připomenout a vyjít jim vstříc, pokud mají nějaká přání,“ říká Mgr. Alice Ručková s tím, že pro pacienty nemocnice připraví tradiční večeři zahrnující smažené rybí filé a salát doplněný o ovoce a vánoční cukroví.  Těm, kteří musí dodržovat dietu, pak bude k dispozici alespoň rybí filé a bramborová kaše.

 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: