Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 558 769 211

O nemocnici

Partneři

Moravskoslezský kraj

Zkvalitnění hygienické péče Sociální služby Nemocnice AGEL Český Těšín 2023

Nemocnice AGEL Český Těšín a.s. obdržela v roce 2023 finanční podporu ve výši 236 400,-Kč z programu Zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2023.

Byl podpořen projekt Zkvalitnění hygienické péče Sociální služby Nemocnice AGEL Český Těšín a.s., jehož účelem bylo zlepšit materiální podmínky služby, kterou využívají klienti s velkou mírou potřebnosti a kteří jsou závislí na celodenní péči druhé osoby.

Projekt si kladl za cíl zkvalitnit hygienickou péči u uživatelů prostřednictvím zajištění polohovatelného sprchového vozíku a myčky podložních mís.


1. Polohovatelný sprchový vozík

Polohovatelný sprchový vozík je víceúčelová pomůcka vhodná pro komfortní hygienu, přesun a převoz klientů. Díky tomuto sprchovému vozíku se zlepšila bezpečnost klientů a hygiena se stala komfortní, snadná a příjemná. Samozřejmostí je kladen důraz i na komfort, pohodlí a bezpečnost ošetřujícího personálu.

2. Myčka podložních mís

Hygienickým požadavkem na provozování pobytové služby je mít a používat myčku podložních mís. Myčka slouží k vyprazdňování, mytí a dezinfekci podložních mís a urinálů. Pořízení myčky je nezbytné především kvůli zlepšení hygieny a usnadnění práce ošetřovatelskému personálu. Myčka podložních mís byla pořízena v roce 2007, kdy Sociální služba vznikla a již velmi poruchová.

Díky realizaci projektu byla zajištěna klientům Sociální služby Nemocnice AGEL Český Těšín a.s. kvalitnější a pohodlnější péče v oblasti hygieny a koupání, došlo také k zefektivnění a zkvalitnění údržby pomůcek určených pro vyprazdňování klientů.

Projekt přispěl ke zkvalitnění péče a podpory uživatelů naší služby ve všech uvedených oblastech.