Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Partneři

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj uzavřel s Nemocnicí AGEL Český Těšín a.s. Smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci Programu na podporu poskytování sociálních služeb na rok 2022.

Sociální služba Nemocnice AGEL Český Těšín a.s. v našem zdravotnickém zařízení je umístěná v pavilonu A pro 5 klientů, je provozována v souladu s § 52 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Posláním sociální služby je zajistit uživatelům odbornou péči a podporu v jejich nečekané, nepříznivé zdravotní a sociální situaci. Cílovou skupinou jsou zejména dospělé osoby s chronickým onemocněním a senioři, kteří jsou při ukončení hospitalizace závislé na péči jiné osoby, a potřebnou péči v dané chvíli nelze zajistit jiným způsobem. Vzhledem ke svému nepříznivému zdravotnímu stavu nejsou schopny se vrátit do svého domácího prostředí a nemají zajištěnu jinou péči.

Cílem služby je uživatele připravit na přechod do domácího prostředí s případným zajištěním terénních nebo ambulantních sociálních služeb nebo zajistit uživateli poskytování sociálních služeb v jiném pobytovém zařízení sociálních služeb.

Pobytové sociální služby jsou částečně financovány z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Poskytnutá dotace pro rok 2022 ve výši 1.588.000.- Kč byla použita na částečnou úhradu mzdových nákladů zaměstnanců této služby. 

Nemocnice AGEL Český Těšín a.s. děkuje Moravskoslezskému kraji za finanční podporu poskytované sociální služby za rok 2022.