Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Odběrové místo Nemocnice AGEL Český Těšín nabízí nově antigenní testování

23.11.2020

Odběrové místo na testování onemocnění COVID-19 v areálu Nemocnice AGEL Český Těšín nově slouží od dnešního dne také k rychlému antigennímu testování samoplátců. Zájemci se zde mohou objednávat jednoduše prostřednictvím online systému, a to jak na antigenní testování, tak i na již dříve nabízené testy metodou PCR.

Odběrové místo je v českotěšínské nemocnici v provozu třikrát týdně, vždy v pondělí, středu a pátek. Dopolední čas od 9.00 do 12.00 hodin je určen pacientům indikovaným s žádankou od praktického lékaře či Krajského hygienické stanice. Od 12.00 do 13.00 hodin jsou vyšetřováni samoplátci.

Odběr vzorku pro antigenní testování probíhá stejně jako u PCR vyšetření výtěrem z nosohltanu. Další výhodou antigenního testování je rychlost dodání výsledku, který má klient k dispozici na místě během 15 až 20 minut. „Na rozdíl od molekulárního PCR testu, který detekuje genetický materiál z viru, se antigenní testy orientují na zjištění tzv. antigenu, tedy proteinového obalu virové částice COVID-19. Antigenní test, stejně jako test PCR, odpovídá na otázku, zda je testovaná osoba v okamžiku provedení vyšetření infikována,“ říká Ing. Tomáš Hájek, obchodní ředitel Laboratoří AGEL.

Zájemci se mohou objednávat na webu covid.agel.cz. Cena antigenního testu pro samoplátce je 590 korun, cena PCR testu pro samoplátce je 1900 korun. V ceně je u obou služeb zahrnuto také vystavení certifikátu v anglickém jazyce.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: