Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Oslavy Mezinárodního dne seniorů se v Nemocnici Český Těšín ujali studenti

2.10.2018

První říjen připadá v kalendáři tradičně na Mezinárodní den seniorů, který se slaví už od roku 1990. V Nemocnici Český Těšín se jeho připomenutí chopili žáci Střední zdravotnické školy AGEL, kteří si pro klienty oddělení ošetřovatelské péče a sociálních lůžek připravili kulturní program, který zpestřil jinak všední den.

Žákyně zdravotnické školy si pro seniory připravily několik českých i polských lidových písní i s hudebním doprovodem, aby si mohli zazpívat i jejich hostitelé. A klienti sociálních lůžek a pacienti z oddělení se opravdu přidali.

Pro studenty zdravotnické školy je důležité být s pacienty už od samého začátku, abychom z nich mohli vychovávat špičkové zdravotníky, kterým není cizí empatie a práce s lidmi. Mezinárodní den seniorů se nám jevil jako skvělá příležitost, jak se zapojit do dění v nemocnici mimo běžné exkurze, zvláště když jsme na po zahájení školního roku zjistili, kolik nadaných a šikovných žáků se nám ve třídách sešlo,okomentovala působení žáků zástupkyně ředitele AGEL Střední zdravotnické školy PhDr. Karin Delongová, která studenty doprovázela. 

Kulturní odpoledne se odehrálo v nemocniční kapli, a aby přítomní senioři nezůstali jen pasivními posluchači, připravili si žáci i několik úkolů na procvičení paměti - doplnění přísloví, propletené obrázky či rozpoznávaní tvarů.

Představení se dětem moc povedlo, hlavně se nám líbily scénky ze života, které zahrály,“ ohodnotila snahy žáků paní Drahuška, která tráví v nemocnici na sociálních lůžkách už 5 měsíců.

Navázání spolupráce nově otevřené střední zdravotnické školy a těšínské nemocnice si přitom pochvaluje i vedení Nemocnice Český Těšín. „Věřím, že akcí, na kterých se budeme podílet společně, bude přibývat,“ uzavřela členka představenstva Nemocnice Český Těšín Mgr. Alice Ručková.

 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: