Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Český Těšín letos opět budou znít koledy: české i polské

7.12.2020

Předvánoční období, které by se mělo odehrávat ve znamení klidu, pohody a slavnostní atmosféry, je letos bohužel ovlivněno epidemií koronaviru. V Nemocnici AGEL Český Těšín se přesto pro své pacienty snaží „vykouzlit“ adventní atmosféru a chystají řadu akcí.

„Ani letos na naše pacienty samozřejmě nezapomněl Mikuláš. Tradiční mikulášská návštěva, kterou v předchozích letech zajišťovali studenti zdravotnických škol, se tentokrát musela obejít kvůli epidemiologickým opatřením bez nich. Nemocnice ale pro pacienty nachystala mikulášské balíčky se sladkostmi a ovocem, nadílku jim předávali naši zdravotníci,“ vysvětlila ředitelka Nemocnice AGEL Český Těšín MUDr. Barbora Zbránková. Jak také dodala, zmíněná epidemie si vynutila i změny a úpravy při pořádání akcí, které se v předvánočním období v nemocnici konaly v předchozích letech.

„Určitě ale bude platit, že se personál naší nemocnice vynasnaží pacientům připravit zajímavý program, a zpříjemnit jim tak adventní období. Například 18. prosince vystoupí v nemocnici učitelé ZUŠ a zahrají české i polské koledy. S ohledem na epidemiologickou situaci budou muset tentokrát improvizovat a vystoupí v parku pod stanem přímo pod okny našich pacientů,“ upřesnila dále MUDr. Barbora Zbránková. Adventní období budou moci pacienti Nemocnice AGEL Český Těšín také strávit při společném poslechu vánočních písní či u voňavého čaje či kávy.

Vánočního stromeček už mají v nemocnici nazdobený. Jako každý rok při tvoření dekorací a různých komponentů na ozdobu stromečku pomáhali pacienti a klienti sociální služby. A přitom si už tradičně nejen pacienti, ale i personál nemocnice povídali o Vánocích, jak si je pamatují z dob svého dětství a připomenuli si i některé už trochu pozapomenuté vánoční zvyky.

„Věříme, že přes epidemii koronaviru se dokážeme společně s našimi pacienty přenést do atmosféry, která k předvánočnímu období patří a svátky si užijeme. A pro naše pacienty, kteří budou muset letošní Vánoce strávit v nemocnici, samozřejmě přichystáme i tradiční štědrovečerní menu. Letos se 24. prosince mohou těšit na rybí polévku, smažené filé a bramborový salát. Pacienti s dietou dostanou dušené filé, bramborovou kaši a kompot. Ráno obdrží každý pacient balíček cukroví a ovoce,“ dodala ředitelka Nemocnice AGEL Český Těšín Barbora Zbránková.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
E-mail: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: