Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Český Těšín nově vybavila pokoje i zázemí pro pacienty

11.2.2016

Pacienti Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, se mohou těšit na příjemnější i pohodlnější pobyt na lůžkových odděleních. Nemocnice aktuálně zrekonstruovala sociální zázemí na oddělení rehabilitace a vybavila novým nábytkem pokoje pacientů napříč odděleními. Modernizace vyšla nemocnici na milion korun.

„Zmodernizovali jsme oddělení akutní rehabilitace, kde mají nyní pacienti k dispozici nové a hezčí sociální zázemí i nový nábytek na pokojích, a to konkrétně nové skříňky, příruční stolečky a nové televizní přijímače. Komfort se tím jednoznačně mnohonásobně zvýšil, a již nyní slýcháme od pacientů samé pozitivní reakce,“ říká MUDr. Barbora Zbránková, předsedkyně představenstva Nemocnice Český Těšín.

Tuto modernizaci rehabilitačního oddělení pak doplnila investice do nákupu moderních polohovatelných lůžek a aktivních antidekubitních matrací, které budou rozmístěny napříč odděleními po celé nemocnici.

„Za 600 tisíc korun jsme nakoupili celkem dvacet moderních polohovatelných lůžek, která usnadní práci zdravotníkům a nabídnou maximální komfort hůře mobilním pacientům. Aktivní antidekubitní matrace za 220 tisíc korun jsou pak přínosem především pro zcela imobilní pacienty, protože významně omezují výskyt proleženin u těžce nemocných pacientů a již vzniklé chronické rány se na nich lépe hojí,“ dodává MUDr. Barbora Zbránková.

Zpět