Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Český Těšín zaučí kurzem další sanitáře

4.2.2020

V pořadí již druhý kvalifikační kurz pro budoucí sanitáře otvírá pro zájemce Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Patnácti účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Vychovává si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města Český Těšín smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz úspěšně absolvovalo 11 účastníků, z toho dva našli práci přímo ve zdejší nemocnici.

První kurz poskytl rekvalifikaci celkem 9 ženám a 2 mužům ve věku od 20 do 50 let, kteří využili nabídku kurzu buď z úřadu práce, nebo přišli z hostinské, obchodní či strážní činnosti a výrobního závodu. Všichni účastníci si kurz chválili a dva z nich jsou dokonce nyní zaměstnanci Nemocnice Český Těšín. Teoretické základy získávají všichni kurzisté v odborných učebnách AGEL Střední a vyšší odborné zdravotnické školy, praxi během kurzu poskytne sama Nemocnice Český Těšín.

Do kurzu sanitář se mohou přihlásit zájemci starší 18 let s ukončeným základním vzděláním a v dobrém zdravotním stavu. Stačí vyplnit přihlášku z webových stránek Nemocnice Český Těšín a zaslat ji nejpozději do 28. února elektronicky e-mailem na adresu alice.ruckova@nct.agel.cz, nebo poštou na adresu Nemocnice Český Těšín a.s., Mgr. Alice Ručková, MBA, Ostravská 783, Český Těšín, 73701.

Kurz poběží od začátku března do června 2020 dvakrát týdně v odpoledních hodinách. „Díky zázemí naší AGEL Střední zdravotnické školy budeme při výuce využívat například makety orgánů lidského těla nebo odborné učebny, které jsou zařízené jako nemocniční pokoje. Oproti jiným kurzům můžeme nabídnout účastníkům velmi dobrou teoretickou přípravu i navazující praxi na lůžkových odděleních Nemocnice Český Těšín, stejně jako na pracovišti patologie, operačních sálech, rehabilitaci, v laboratořích a nemocniční lékárně,“ říká Mgr. Alice Ručková, členka představenstva českotěšínské nemocnice.

Kvalifikační kurz končí praktickou a teoretickou zkouškou. Účastník kurzu zaplatí částku 5 900 korun včetně studijních materiálů. „Úspěšné absolventy rádi přivítáme v řadách našich zaměstnanců, pokud to umožní aktuální volná místa. Když splní podmínky nástupu do zaměstnaneckého poměru Nemocnice Český Těšín, nabízíme dokonce vrácení účastnického poplatku,“ zdůrazňuje Mgr. Alice Ručková s tím, že otevření kurzu sanitář zařadí Nemocnici Český Těšín mezi akreditovaná zdravotnická zařízení, která mohou vzdělávat nelékařské zdravotnické pracovníky.

Sanitář poskytuje zdravotní péči pacientům pod odborným dohledem zdravotnického pracovníka, denně empaticky přistupuje k pacientům i jejich potřebám. Zvládá pomocné činnosti, jako je například převoz pacientů na vyšetření i jejich polohování s cílem prevence proleženin, manipulace s technickým vybavením v nemocničních pokojích i na operačních sálech, dovoz stravy na oddělení i převzetí a ukládání léčiv pro pacienty.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: