Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Český Těšín shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 230 kilogramů oděvů

13.12.2018

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, putovaly tentokrát do charitního domu a do nízkoprahového denního centra Slezské diakonie v Českém Těšíně.

„S nabídkou pomoci jsme oslovili dům pro matky s dětmi a nízkoprahové denní centrum pro bezdomovce. Dostali jsme od nich seznam, co kterému zařízení nejvíce chybí, co potřebují. Naši zaměstnanci díky tomu už nosili věci v pytlech nadepsanými s názvem konkrétního zařízení. Nemocnice pak zajistila odvoz věcí do těchto zařízení,“ vysvětlila Pavlína Pnioková, která má na starost marketing v Nemocnici Český Těšín.

Pro charitní dům přinášeli zaměstnanci nemocnice hračky, hrnky, lůžkoviny a oblečení i obuv pro děti a ženy. Nízkoprahové centrum mělo zájem zejména o dámské a pánské spodní prádlo, mikiny, bundy, kalhoty, šály, čepice i boty.

Charitní dům pro matky v tísni Český Těšín je určený pro těhotné ženy a matky s dětmi, které se ocitly v tíživé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Některé klientky byly ohroženy i domácím násilí a bez pomoci nejsou schopny svou tíživou situaci vlastními silami vyřešit.

Nízkoprahové denní centrum BETHEL Český Těšín je denním centrem Slezské diakonie, které poskytuje prostor pro přípravu jídla, ale také možnost osprchovat se, vyprat si, případně si vzít čisté věci, pokud některé kousky oblečení již dosloužily. Denní centrum je určené pro muže i ženy bez domova. K dispozici je i individuální pomoc a podpora při řešení jejich nepříznivé situace.

„Zájem o Vánoční sbírku ze strany zaměstnanců AGELu i široké veřejnosti byl opravdu velký, což je jasným důkazem toho, že solidarita mezi lidmi zdaleka nevymizela. Jsem ráda, že i pomoc v Českém Těšíně směřovala k těm potřebným. Díky ní se jim snad letošní zima podaří přečkat bez strádání a maminky s dětmi budou mít třeba i hezčí Vánoce. Upřímně děkuji každému, kdo se do akce zapojil a přispěl do vánoční sbírky dle svých možností,“ dodala výkonná ředitelka NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová.

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: