V rehabilitační ambulanci je nově k dispozici neinvazivní léčebná metoda „Rázová vlna“

10.3.2017

Rázová vlna je akustická vlna, která přenáší obrovské množství energie na postižené místo. Účinky této terapie jsou zejména stimulace regeneračních procesů ve tkáních, zvýšení prokrvení, snížení svalového napětí a protibolestivý efekt působením na nervová zakončení.

Je určena zejména k léčbě tzv. tenisových loktů, patních ostruh, bolestivých ramen, artróz nosných kloubů, bolestí svalových úponů, atd. Podle dosavadních zkušeností se účinnost této léčby blíží 95%.

Délka trvání léčby:

Jedno sezení trvá přibližně 5 minut, pro efektivní léčbu je zapotřebí provést 3 – 5 ošetření. Mezi jednotlivými sezeními je doporučen minimálně jednotýdenní odstup. Po aplikaci rázové vlny se doporučuje dodržovat třídenní klidový režim a během série aplikací se nedoporučuje sportovní zátěž.

Kontraindikace:

Léčba rázovou vlnou se nedoporučuje při poruchách srážlivosti krve, u pacientů s nádory, při zánětlivých onemocněních nebo u těhotných žen.

Cena:

Tato léčba není hrazena zdravotními pojišťovnami a 1 aplikace stojí 300,- Kč.

Jak se objednat:

Terapii rázovou vlnou musí vždy předcházet odborné vyšetření v rehabilitační ambulanci – zhodnocení zdravotního stavu pacienta a jeho anamnézy lékařem.

Kontakt: 558 769 249 (Rehabilitační ambulance)