Péče o nemocného

10.5.2019

Dne 2.5.2019 se v Nemocnici Český Těšín a.s. uskutečnila již po několikáté beseda Péče o nemocného, kterou realizuje nadační fond Zůstaneme doma ve spolupráci s Nemocnicí Český Těšín a.s.

Akce je určena především rodinným příslušníkům, kteří pečují nebo chtějí pečovat o svého blízkého v domácím prostředí a nevědí " jak na to". Na této akci si mohou sami vyzkoušet např. jak správně polohovat v lůžku, jak manipulovat s nemocným při provádění hygieny, při vstávání z lůžka, apod. Lektorky rovněž mají k dispozici různé polohovací pomůcky, hygienické prostředky, které si příbuzné mohou vyzkoušet.

Akce se zúčastnili rodinní příslušníci pacientů hospitalizovaných v Nemocnici Český Těšín a.s. a rovněž osoby, které již pečují o svého blízkého doma.

Besedy Péče o nemocného se v Nemocnici Český Těšín a.s. konají pravidelně již od roku 2017 každý druhý měsíc a jsou zdarma. Další termíny besedy 29. 8. 2019., 10. 10. 2019 a 12. 12. 2019.