Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

6.8.2020

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním termínu v Českém Těšíně. Škola touto cestou vzdělává vlastní nelékařský zdravotnický personál pro nemocnice skupiny AGEL a umožní lidem z regionu smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz úspěšně absolvovalo 16 účastníků, z toho 6 našlo práci přímo v nemocnicích skupiny AGEL. Ten druhý startuje 15. září a jeho kapacita je maximálně 15 účastníků. Posledních pár míst ještě zbývá.

Kurzisté absolvují teoretické základy na přednáškách v prostorách AGEL SZŠ a VOŠZ v Českém Těšíně a následně pokračují cennou praxi na lůžkových odděleních v Nemocnici AGEL Český Těšín. „Zářijový kurz ještě není zcela naplněn, ale očekáváme, že se tak stane. Jde vidět, že lidé mají o tuto práci zájem. Sami nám volali, ptali se, kdy se uskuteční. Chtějí mít jistotu práce a tu na pozici sanitáře mají,“ říká PhDr. Karin Delongová, zástupkyně ředitele AGEL SZŠ a VOŠZ.

Do kurzu sanitář se mohou přihlásit zájemci starší 18 let s ukončeným základním vzděláním a v dobrém zdravotním stavu. Uchazeč musí být očkován proti hepatitidě typu B, případně mít za sebou 2. dávku vakcíny. „Celkem účastníci absolvují 100 hodin teorie a 80 hodin praxe, kdy nabízíme kurzistům jak velmi dobrou teoretickou a praktickou přípravu v moderně vybavených odborných učebnách, tak i navazující praxi na lůžkových odděleních Nemocnice AGEL Český Těšín, stejně jako na pracovišti patologie, operačních sálech, rehabilitaci, v laboratořích a nemocniční lékárně,“ upřesnila zástupkyně ředitele.

Účastník kurzu zaplatí částku 6 000 korun včetně studijních materiálů. Kvalifikační kurz končí praktickou a teoretickou zkouškou. „Poté obdrží absolvent akreditovaného kvalifikačního kurzu osvědčení, kterým získal odbornou způsobilost k výkonu povolání sanitáře s neomezenou platností. Úspěšné absolventy rádi přivítáme v řadách našich zaměstnanců, pokud to umožní aktuální volná místa. Když splní podmínky nástupu do zaměstnaneckého poměru Nemocnice AGEL Český Těšín nebo nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, nabízíme dokonce vrácení účastnického poplatku,“ zdůrazňuje PhDr. Karin Delongová.

Sanitář poskytuje zdravotní péči pacientům pod odborným dohledem zdravotnického pracovníka, denně empaticky přistupuje k pacientům i jejich potřebám. Zvládá pomocné činnosti, jako je například základní ošetřovatelská péče, převoz pacientů na vyšetření i jejich polohování s cílem prevence proleženin, manipulace s technickým vybavením na operačních sálech, dovoz stravy na oddělení i převzetí a ukládání léčiv pro pacienty a spousta dalších činností.

Pro přihlášení do kurzu stačí vyplnit přihlášku z webových stránek AGEL SZŠ a VOŠZ a doručit ji nejpozději do 11. září osobně na sekretariát školy, nebo poštou na adresu AGEL SZŠ a VOŠZ, Slovenská 1911/1, Český Těšín. Případná dotazy mohou zájemci směřovat na e-mail: aneta.waclawikova@szs.agel.cz. Kurz poběží od poloviny září po dobu tří měsíců, a to dvakrát týdně v odpoledních hodinách.