Pacienty Nemocnice Český Těšín potěšili malí zpěváčci

11.5.2017

Do Nemocnice Český Těšín zavítal v květnu karvinský pěvecký sbor Permoníček, který svým vystoupením zpestřil pobyt pacientům v nemocnici. Děti ve věku 1. stupně základní školy zazpívaly sérii sborových a lidových písní s doprovodem klavíru i bez něj a také zahrály sólově na klávesy.

Koncert proběhl ve dvou budovách nemocnice a mohli si jej poslechnout všichni dlouhodobě hospitalizovaní pacienti.

Zpestření pobytu koncertním vystoupením je pro pacienty obrovským přínosem zejména po psychické stránce. Nemocnice proto pořádá koncerty pro pacienty pravidelně. V březnu v nemocnici vystoupil sbor Keep Smiling Gospel z Orlové a zazpíval jak české, tak i anglické gospelové písně za doprovodu kapely. Před Vánoci se plánuje koncert zpěváků ostravské Lidové konzervatoře a tradičně pacientům přijdou zazpívat a zahrát koledy také žáci Základní umělecké školy v Českém Těšíně.