Také v Nemocnici AGEL Český Těšín již vyšetřují pacienty pomocí antigenních testů

11.11.2020

Tři desítky pacientů oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice AGEL Český Těšín dnes poprvé absolvovalo vyšetření pomocí tzv. antigenních testů. Ty dnes ráno do nemocnice doručila společnost Avenier.

„Nařízení Ministerstva zdravotnictví o provádění antigenních testů se v naší nemocnici týká pacientů hospitalizovaných na oddělení odborné ošetřovatelské péče, tedy zhruba tří desítek klientů. Poprvé jsme testování provedli dnes a další budou následovat v pravidelných pětidenních intervalech. Výsledky jsou k dispozici zhruba do 15 až 20 minut,“ uvedla členka představenstva a hlavní sestra českotěšínské nemocnice Mgr. Alice Ručková, MBA, s tím, že vyšetření provedl zdravotnický personál nemocnice, který má s odebíráním vzorků na přítomnost nového typu koronaviru bohaté zkušenosti.

Nemocnice AGEL Český Těšín provozuje ve svém areálu vlastní odběrový stan, který je lidem k dispozici od pondělí do soboty v čase od 9.00 do 13.00 hodin. Odběrové místo odebírá pacienty indikované praktickým lékařem a krajskou hygienou i samoplátce. „Samoplátci se musí k vyšetření objednat předem, a to online přes portál AGELLAB. Indikované pacienty nahlašuje do systému přímo odesílající lékař,“ upřesnila Mgr. Ručková.